ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Το Κόπα Άφρικα, έκανε τον Γκάρι να βγάλει ολόκληρο ματς!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ο Γκάρι Ροντρίγκες για πρώτη φορά κατάφερε να παίξει σε ολόκληρο ματς με τους «ερυθρόλευκους»

Προς τα τέλη Σεπτεμβρίου του 2021 ο Ολυμπιακός απέκτησε τον Γκάρι Ροντρίγκες.

Συγκεκριμένα στις 18 Σεπτεμβρίου οι «ερυθρόλευκοι» ανακοίνωσαν επίσημα τη μεταγραφή του 31χρονου εξτρέμ από το Πράσινο Ακρωτήρι.

Από τότε μέχρι πριν το ματς με τον Παναιτωλικό στο Καραϊσκάκη, είχε παίξει σε 7 αγώνες της Super League και ένα παιχνίδι Κυπέλλου. Σε κανένα από αυτά τα ματς όμως δεν είχε παίξει πάνω από 63 λεπτά.

Σε όλη γινόταν αλλαγή, όποτε ξεκινούσε ως βασικός, ή έμπαινε ως αλλαγή κατά τη διάρκεια των αγώνων.

Κόντρα, όμως, στον Παναιτωλικό στο Καραϊσκάκη κατάφερε να βγάλει ολόκληρο ματς με τους «ερυθρόλευκους», για πρώτη φορά! Έγινε αλλαγή στο 88′, αλλά επί της ουσίας έπαιξε σε όλο τον αγώνα. Μάλιστα έδειξε να έχει δυνάμεις μέχρι και που έγινε αλλαγή, ενώ σημείωσε τα δύο από τα τρία γκολ του Ολυμπιακού στη νίκη με 3-1.

Το Κόπα Άφρικα του έκανε καλό

Μπορεί στις περισσότερες περιπτώσεις το Κόπα Άφρικα να μην ήταν και τόσο καλό για τον Ολυμπιακό, αφού έχασε παίκτες για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά για τον Γκάρι Ροντρίγκες λειτούργησε μια χαρά.

Στη διοργάνωση ο εξτρέμ του Ολυμπιακού αγωνίστηκε με το Πράσινο Ακρωτήρι σε τέσσερα ματς, εκ των οποίων στα τρία ήταν βασικός. Μάλιστα απέναντι στην Μουρκίνα Φάσο έπαιξε σε όλο το 90λεπτο.

Μέσα από τους αγώνες του Κόπα Άφρικα ο Γκάρι Ροντρίγκες κατάφερε να αποκτήσει το ρυθμό που του έλειπε, αλλά και τη φυσική κατάσταση μέσα στα παιχνίδια. Και τώρα με το… καλημέρα, το έδειξε αυτό μέσα στον αγωνιστικό χώρο με τη φανέλα του Ολυμπιακού…