Χέρτα Βερολίνου - Μπόχουμ 1-1: Νέα ισοπαλία για Λαμπρόπουλο και Σταφυλίδη

Χέρτα Βερολίνου – Μπόχουμ 1-1: Νέα ισοπαλία για Λαμπρόπουλου και Σταφυλίδη

Η Χέρτα Βερολίνου, παρ’ ότι προηγήθηκε, δεν μπόρεσε τελικά να πάρει τη νίκη απέναντι στην Μπόχουμ των Σταφυλίδη και Λαμπρόπουλου, μένοντας στο 1-1 για την 21η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι πρωτεουσιάνοι ήταν η καλύτερη ομάδα του πρώτου μέρους και δίκαια πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια στο διάλειμμα του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Ισάκ Μπελφοντίλ στο 23ο λεπτό με ασίστ του Στέφαν Γιόβετιτς.

Στο δεύτερο μέρος η Μπόχουμ μπήκε πιο δυνατά και έφτιαξε μάλιστα τρεις τελικές στην εστία στο πρώτο πεντάλεπτο καταφέρνοντας έτσι να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα που σημείωσε ο Πόλτερ, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Η Χέρτα συνήλθε μετά την ισοφάριση και προσπάθησε να πάρει ξανά το προβάδισμα, όμως δεν καταφέρε με το 1-1 να μένει μέχρι το φινάλε.

Στον πάγκο έμειναν για την Μπόχουμ οι Βασίλης Λαμπρόπουλος και Κώστας Σταφυλίδης.

Χέρτα Βερολίνου (πρ. Ταϊφούν Κορκούτ): Σβόλοου, Σταρκ, Κεμπφ, Πέκαρικ, Μίτελσταντ (87′ Σερντάρ), Νταρίντα, Ασασιμπάρ, Εκέλενκαμπ (59′ Ντονγκ Γιουν), Μαολιντά (75′ Μπιορκάν), Μπελφοντίλ (75′ Ρίχτερ), Γιόβετιτς

Μπόχουμ (πρ. Τόμας Ρέις): Ρίεμαν, Μπέλα-Κότσαπ, Λέιτς, Γκαμπόα, Σοάρες, Πάντοβιτς, Τέσκε (46′ Οστερχάγκε), Ρεχμπετσάι, Ασάνο (46′ Πόλτερ), Χόλτμαν (71′ Άντβι-Αντζέι), Λοκάντια (88′ Μπονγκά)