Ολυμπιακός Βόλου - Ολυμπιακός Β' 2-3: Ματσάρα στη μνήμη του Άλκη

Ολυμπιακός Βόλου – Ολυμπιακός Β’ 2-3: Νίκησε η ομάδα του Πειραιά, με τον Σουρλή να πανηγυρίζει στη μνήμη του 19χρονου Άλκη

Ολυμπιακός Βόλου – Ολυμπιακός Β’ 2-3: Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε στο Βόλο, όπου ο Ολυμπιακός Β’ κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης στην εκτός έδρας αναμέτρηση.

Οι δύο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στον κόσμο που ήταν στο γήπεδο, με αρκετές αλλαγές στο σκορ και συνολικά πέντε γκολ!

Η ομάδα του Πειραιά κατάφερε να προηγηθεί στον αγώνα με 0-2. Μόλις στο 5′ ο Μαρίνος έκανε το 0-1 στην αναμέτρηση, ενώ στο 32′ ο Σουρλής σημείωσε το 0-2. Μάλιστα ο ποδοσφαιριστής των «ερυθρόλευκων» πανηγύρισε στη μνήμα του 19χρονου οπαδού του Άρη, Άλκη Κάμπανου.

Ο Βόλος αντέδρασε και στο 34′ ο Φιλίποβιτς μείωσε σε 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βερνάρδος ισοφάρισε σε 2-2, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να απαντήσουν αμέσως! Πέντε λεπτά μετά, στο 65′, ο Πινακάς σημείωσε το πρώτο του γκολ με την ομάδα του Ολυμπιακού, δίνοντας τη νίκη με 2-3!

Να σημειωθεί πως από τους νεοφερμένους παίκτες του Ολυμπιακού, μπήκε ως αλλαγή ο Νταμπό στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός Βόλου (Βούζας): Ξενοδόχοβ, Παπακώστας, Μανάφοβ, Φιλίποβιτς, Στάμου, Κόλα (59′ Μάνγκα), Κουντουριώτης, Ντος Σάντος, Κατσούκης (59′ Ξύδας), Κότος (82′ Ντιαμπί), Βερνάρδος.

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής (63′ Τσέλιος), Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάννης, Καλογερόπουλος, Μαρίνος, Κωστή (90′ Ντόη), Σουρλής, Πινακάς (82′ Νταμπό).