Λοριάν - Λανς 2-0: Σουμανό και Κονέ την ξεκόλλησαν από τις θέσεις του υποβιβασμού

Λοριάν: Μεγάλη νίκη για τη Λοριάν, απέναντι στη Λανς.

Μια σημαντική νίκη για την παραμονή στη Ligue 1, πέτυχε η Λοριάν, η οποία κέρδισε με 2-0 τη Λανς, με γκολ των Σουμανό και Κονέ, βγαίνοντας από τις θέσεις του υποβιβασμού.

Σε ένα μέτριο από πλευράς ποιότητας παιχνίδι, οι γηπεδούχοι παρότι δεν είχαν την κατοχή, είχαν τις τελικές προσπάθειες, τις οποίες και εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο.

Καθώς στο πρώτο μέρος και το 43ο λεπτό, ο Σουμανό είπε… ευχαριστώ στην πάσα του Λοριέντ και έγραψε το 1-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κονέ στο 76ο λεπτό κλειδώνοντας ένα σημαντικό τρίποντο για την ομάδα του, τρίποντο που έβγαλε την ομάδα από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολγικού πίνακα.