Σεβίλλη - Έλτσε 2-0: Πλέον αποτελεί «απειλή» για τον θρόνο της «Βασίλισσας»

H Σεβίλλη επικράτησε 2-0 της Έλτσε για την 24 αγωνιστική της La Liga

Η Σεβίλλη επικράτησε εύκολα 2-0 της Έλτσε για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Κόντρα στο αποτέλεσμα του ματς, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυναμικά, με τον Γκαρίλο να έχει τρομερή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 7ο λεπτό, με την μπάλα να χτυπά στο αριστερό δοκάρι.

Η «απάντηση» ήρθε από την Σεβίλλη σχεδόν δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Ράκιτς έκανε ένα σουτ-κεραυνό από την άκρη της περιοχής, με τον αντίπαλο κίπερ να την σταματά πριν φτάσει στην κάτω δεξία γωνία.

Το ημίχρονο «έκλεισε» με την Έλτσε να έχει καλή στιγμή αλλά να την… σπαταλά. Ο Γκαρίλο έκανε ένα τρομερό σπριντ, έφτασε στην περιοχή, πήρε την μπαλιά και έκανε ένα άτσαλο σουτ, το οποίο απέκρουσε έυκολα ο Μπόνο.

Ένα ημίχρονο της ήταν αρκετό…

Στο δεύτερο μισό του ματς τα πράγματα… ξεκαθάρισαν, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 70΄όταν ο Γκόμες πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, βρέθηκε σε καλή θέση και έκανε ένα σουτ και έγραψε το 1-0.

Ήταν να μην πάρει… φόρα η Σεβίλλη, η οποία έξι λεπτά αργότερα διπλασίασε εντυπωσιακά τα τέρματά της! Ο Μιρ πήδηξε για μια σέντρα και έστειλε μια χαμηλή κεφαλιά ακριβείας μέσα από το αριστερό δοκάρι.

Τα επόμενα λεπτά του ματς ήταν διαδικαστικά, με τους γηπεδούχους να έχουν πετύχει μία σημαντική νίκη και να βρίσκονται στο -3 από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης.