Super League 2 Βόρειος Όμιλος: Το ψαλιδάκι του Γιακουμάκη άνοιξε κι άλλο την... ψαλίδα για την Βέροια!

Τα αποτελέσματα στους αγώνες του Βορείου Ομίλου της Super League 2

«Πλούσιο» θέαμα και ένα εντυπωσιακό γκολ επιπέδου Champions League, επεφύλασσαν τα σημερινά ματς του Βορείου Ομίλου της Super League 2.

Στην κορυφή της βαθμολογίας παραμένει η Βέροια, η οποία επικράτησε 1-2 του Αλμωπού Αριδαίας ενώ Ηρακλής και Νίκη Βόλου μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Αλμωπός Αριδαίας-Βέροια 1-2

Για ακόμη μία φορά η Βέροια έκανε τα… δικά της, επιβεβαιώνοντας τον λόγο που είναι ένα από τα φαβορί του Ομίλου. Η πρώτη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 16ο λεπτό, όταν ο Φοφανά εβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Αδαμίδης έκανε την προβολή για να διώξει και έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας της ομάδας του.

Το σκορ άνοιξε ο Γιακουμάκης στοο 31′ με ένα τρομερό γκολ με ανάποδο ψαλίδι, το οποίο θα ζήλευαν και πάικτες της πρώτης κατηγορίας!

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Βέροια διπλασίασε τα τέρματά της με τον Πασά να ευστοχεί από την άσπρη βούλα. Ο Αλμωπός πίεζε αρκετά και εν τέλει κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με γκολ του Ρόβα στο 65′

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Παϊτέρης, Σουλιώτης, Σέχου, Γιαλαμούδης (75′ Πρίκας), Ζαχαρός, Κέρθι (75′ Μπακουτσής), Αδαμίδης, Ρόβας, Ρίβας, Πέττας (66′ Γιουκούδης), Παρασκευάς.

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μούχαλης, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Μπλέτσας (63′ Κάτσε), Μούργος, Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης, Φοφανά (63′ Κούατενγκ), Πασάς.

Νίκη Βόλου-Ηρακλής 1-1

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν η Νίκη Βόλου και ο Ηρακλής. Το σκορ άνοιξαν από νωρίς οι γηπεδούχοι, με τον Βλαχομήτρο να κάνει το 1-0 στο 14΄με έξυπνο σουτ.

Η «απάντηση» του Ηρακλή ήρθε μόλις ένα λεπτό πριν το ημίχρονο, όταν ο Παπαστεριανός νίκησε τον αντίπαλο κίπερ για να διαμορφώσει το 1-1.

Στο δεύτερο ηίχρονο, αμφότερες οι ομάδες αναζητούσαν ένα τέρμα, ωστόσο ο ρυθμός είχε μειωθεί αρκετά, με το ματς να λήγει ισόπαλο.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αθανασίου (71′ Ροχάνο), Κάσσος, Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Ανδρέου, Μέτσε, Τσουκαλάς, Γκαρσία, Βλαχομήτρος (63′ Μιράντα), Τζιώρας (63′ Κουσκουνάς).

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Πήλιος, Α. Παπαστεριανός, Κωστούλας, Πατράλης, Μ. Παπαστεριανός, Τότσκα (66′ Κάκκο), Καρτσαμπάς, Τόμας, Μπαστακός (75′ Άλεξιτς).