Κάντιθ - Θέλτα 0-0: Ο Μίνα έχασε ευκαιρία να τις ξεκολλήσει από το μηδέν

Ισόπαλες σε ένα παιχνίδι με χαμηλό ρυθμό, αναδείχθηκαν Κάντιθ και Θέλτα, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι στο 84ο λεπτό, με τον Μίνα, σπαταλώντας την ευκαιρία, να ανοίξουν το σκορ και να πάρουν ένα ακόμη τρίποντο.

Η Κάντιθ έδειχνε καλύτερη, καθώς ήταν η ομάδα η οποία έβγαλε περισσότερες επιθετικές ενέργειες, χωρίς όμως να βρει την μεγάλη ευκαιρία που θα την έβαζε μπροστά στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν φάσεις, παρ’ όλα αυτά δεν φαινόταν ότι μπορούν να δεχθούν και γκολ.

Όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα τελειώσει ισόπαλο με 0-0, η Θέλτα όμως είχε την ευκαιρία της να πάρει ένα σπουδαία τρίποντο, με τον Μίνα λίγα λεπτά πριν το τέλος του 90λέπτου να στήνει τη μπάλα στην άσπρη βούλα και να… αστοχεί, αφήνοντας το παιχνίδι στην λευκή ισοπαλία.

Με την ισοπαλία αυτή η Θέλτα, έφτασε στην 9η θέση της Ράγιο Βαγιεκάνο με 31 βαθμούς, ενώ η Κάντιθ παρέμεινε στην 18η θέση με 19 βαθμούς.

Κάντιθ (4-4-2): Λεντέσμα, Ακάπο, Ερνάντεζ, Κχάστ, Εσπίνιο, Σάντσεθ, Αλκαράθ, Αλαρκόν, Ιντρίσι, Νεγρκέδο, Λοθάνο

Θέλτα (4-1-3-2): Ντιτούρο, Μάγιο, Αιντού, Αραούχο, Γκαλάν, Μπέλτραν, Μέντεθ, Σουάρεθ, Τσέρβι, Άσπας, Μίνα