Ατλέτικο Μαδρίτης - Χετάφε: Έξι γκολ και τρία πέναλτι σε ένα ημίχρονο

Απίστευτα πράγματα γίνονται στην αναμέτρηση της Ατλέτικο Μαδρίτης, με την Χετάφε, με τις δύο ομάδες να έχουν πετύχει 6 γκολ μέσα σε ένα ημίχρονο.

Το πρώτο 45λεπτο του αγώνα ανάμεσα στους πρωταθλητές Ισπανίας και την Χετάφε θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μόνο με μια λέξη, αυτή του… τρελού.

Η Ατλέτικο παρότι έχασε πέναλτι στο 9ο λεπτό για να ανοίξει το σκορ, στη συνέχεια κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 2 γκολ, με τους Κορέα και Κούνια. Η Χετάφε όμως απάντησε με δικό της… σερί και αφού πρώτα μείωσε σε 2-1 με τον Μαγιοράλ στο 30’ στη συνέχεια κατάφερε με 2 πέναλτι του Ουνάλ να φέρει το παιχνίδι τούμπα μέσα σε 5 λεπτά (37’ και 42’), όλα έδειχναν πως το πρώτο μέρος θα τελείωνε με τους φιλοξενούμενους να έχουν το προβάδισμα, στο 45+5’ όμως ο Κορέα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έφερε ξανά το ματς στην ισοπαλία.

Δείτε εδώ τα βίντεο με τα γκολ από τον αγώνα!