Τορίνο - Βενέτσια 1-2: Μεγάλο «διπλό» παραμονής

Τορίνο – Βενέτσια 1-2: Η Βενέτσια πήρε μία μεγάλη νίκη επί της Τορίνο (2-1) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

Η Βενέτσια πήρε μία μεγάλη νίκη επί της Τορίνο (2-1) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής στα… σαλόνια της μεγάλης κατηγορίας του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Τορίνο ξεκίνησε πολύ καλά την αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μπρεκάλο. Ωστόσο, η Βενέτσια είχε την απάντηση πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, όταν ο Χαπς στο 38ο λεπτό έκανε το 1-1.

Βέβαια, με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Κρνίγκοτζ αιφνιδίασε την Τορίνο και έκανε το 1-2 στο 46ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν και τελικά βρήκαν το γκολ στο στις καθυστερήσεις του αγώνα, αλλά μετά από υπόδειξη του VAR ο διαιτητής το ακύρωσε και έτσι η Βενέτσια πήρε το σπουδαίο «διπλό» και ανέβηκε στην 17η θέση με 21 βαθμούς.