ΑΕ Καραϊσκάκης - Επισκοπή 0-0: Δεν κατάφεραν να συνεχίσουν το σερί οι Ρεθυμνιώτες

ΑΕ Καραϊσκάκης – Επισκοπή 0-0: Δεν κατάφεραν να συνεχίσουν το σερί οι Ρεθυμνιώτες, μετά τις νίκες επί του Παναθηναϊκού και της Καλλιθέας. Η Επισκοπή αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς σκορ με την ΑΕ Καραϊσκάκης…

Η Επισκοπή μπήκε καλά στο παιχνίδι και μόλις στο 16ο λεπτό ο Νοικοκυράκης έχασε καλή στιγμή όταν βρέθηκε σε καλή θέση και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ στο 21ο λεπτό ο Μπαρμπόσα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Η γηπεδούχος ομάδα απείλησε για πρώτη φορά στο 38ο λεπτό, με τον Πέδρο να πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση, όμως ο Καλογεράκης έδιωξε με τα πόδια.

Στο 42ο λεπτό η Επισκοπή έχασε μια κλασσική ευκαιρία, όταν ο Τσάβο έβγαλε σέντρα, με τον Νοικοκυράκη να πιάνει την κεφαλιά, όμως ο Λάζαρεφς μπλόκαρε την μπάλα. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι με τον Πέδρο να εκτελεί φάουλ όμως η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ. Η Επισκοπή δεν ήταν εξίσου πιεστική στο δεύτερο ημίχρονο με τον Καραϊσκάκη να προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Καλογεράκη με στατικές φάσεις, ωστόσο δεν δημιουργήθηκε κάτι αξιόλογο. Η Επισκοπή στο 70ο λεπτό έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 1-0, όμως το σουτ του Νοικοκυράκη πέρασε η μπάλα λίγο άουτ.

Από εκεί και μετά αν εξαιρέσουμε το σουτ του Ναζίμ στο 82ο λεπτό που μπλόκαρε ο Καλογεράκης δεν δημιουργήθηκε κάτι αξιόλογο με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Καραϊσκάκης (Φραντζέσκος): Λάζαρεφς, Πριόνας, Πέδρο (77′ Πετράτος), Κρισμάρεβιτς, Ναζίμ, Ντοναλντόνι (77′ Γιαννιώτης), Κορέλας (46′ Μίλιτς), Τάμπας, Κλιγγόπουλος, Νταλακούρας (67′ Κοντοπούλης), Φαν Ίπερεν.

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Μπαρμπόσα (71′ Σκόνδρας), Γκονζάλβες, Τσάβος, Καραγιάννης, Πολυχρόνης, Εμπόι, Τριντάντε, Νοικοκυράκης, Πέτρου, Νταρζίσιο.