Super League 2 Βόρειος Όμιλος: Επιβλητική η Καβάλα, πέρασε από τον Βόλο ο Πανσερραϊκός

Super League 2 Βόρειος Όμιλος: Επέστρεψε στις νίκες η Καβάλα, η οποία επικράτησε του Απόλλωνα Πόντου με 3-0 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 2.

Μετά από δύο ήττες και μία ισοπαλία η Καβάλα μπήκε και πάλι στον δρόμο των νικών και ένα σημαντικό βήμα στην προσπάθεια παραμονής στην Super League 2. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Σταμένκοβιτς με κεφαλιά στο 30ο λεπτό, με τον Αλίμι στο 73′ να διπλασιάζει τα τέρματα της Καβάλας και τον Έμπερτ με πέναλτι στο 82 να γράφει το τελικό 3-0.

Στον Βόλο, ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό και οι δύο ομάδες έδωσαν έναν σκληρό αγώνα για να πάρουν τη νίκη. Το πρώτο ημίχρονο έληξε στο 0-0, αλλά στο δεύτερο ο ρυθμός ανέβηκε και οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ με τον Κανίς στο 46ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω όμως και με τον Κουντουριώτη ισοφάρισαν στο 58′. Η χαρά του Ολυμπιακού Βόλου όμως δεν κράτησε πολύ, καθώς ο Παπαβασιλείου τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 1-2.

Ο Απόλλων Λάρισας νίκησε τα Τρίκαλα με 1-0, χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χατζή στο 76ο λεπτό, ενώ Θεσπρωτός και Αναγέννηση Καρδίτσας ήρθαν ισόπαλες με 0-0 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.