Super League 2 Νότιος Όμιλος: Συνέχισαν πρώτοι και με νίκες Λεβαδειακός και Καλλιθέα

Μεγάλες νίκες πανηγύρισαν Καλλιθέα και Λεβαδειακός, απέναντι σε Ζάκυνθο και Αστέρα Βλαχιώτη αντίστοιχα, συνεχίζοντας την υψηλές τους πτήσεις. Νικηφόρα συνέχισαν και τα Χανιά με τη Ρόδο.

Αστέρας Βλαχιώτη – Λεβαδειακός 1-2

Μια δύσκολη νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει ο Λεβαδειακός, απέναντι στον προτελευταίο Αστέρα Βλαχιώτη, τον οποίο και κέρδισε με 2-1, χάρι σε γκολ των Νίλι και Τζημόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους και το 40ο λεπτό με τον Νίλι.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 69’ με τον Αμπανκουά, με τον Λεβαδειακό όμως να επιστρέφει άμεσα στο προβάδισμα με τον Τζημόπουλο 3 λεπτά αργότερα, κάνοντας το 1-2, σκορ με το οποίο τελείωσε η αναμέτρηση

Αστέρας Βλαχιώτη: Ιωαννίδης, Ρόδης, Αλβάρεζ, Λάμτσε, Πεχλιβανόπουλος, Μαϊσουράντζε, Φουρλάνος, Σοκολάροφ, Αναστασόπουλος, Σιντορένκο, Άντο

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Βήχος, Δούμτσιος, Λινάρδος, Τζημόπουλος, Κωνσταντινίδης

Ζάκυνθος – Καλλιθέα 1-2

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε και η Καλλιθέα, με μεγάλο πρωταγωνιστή των Κυνηγόπουλο, ο οποίος παρότι είδε την ομάδα του να βρίσκεται πίσω στο σκορ, από το 16’ με τον Χιμελί, στη συνέχεια πήρε το… όπλο του και με 2 γκολ, το πρώτο στο 28ο λεπτό και το 2ο στο 58ο γύρισε το παιχνίδι τούμπα για την ομάδα του, οδηγώντας τη στη νίκη, με 2-1

Ζάκυνθος: Πατσιογιώργος, Καλλιβωκάς, Οντόνε, Κούνια, Άργκους Σοάρες, Ντάσης (59′ Σούρμπης), Μπαζάν (59′ Ελ Γκανάσι), Κιτόκο, Τσιμέλι, Εντουάρντο, Λάμπογλου.

Καλλιθέα: Στρέζος, Ρώσση, Ευαγγέλου, Κύργιας, Ρέντζας, Χατζηδίμπας, Βασιλούδης, Ντιμίτριους (61′ Κωστίκας), Σαντάνα, Μουνιέ, Κυνηγόπουλος

Χανιά – Αιγάλεω 1-0

Δύσκολη νίκη πανηγύρισαν και τα Χανιά, απέναντι στο Αιγάλεω, το οποίο και έφτασαν στην βαθμολογία. Το μοναδικό γκολ, στη νίκη με 1-0 των Χανίων, πέτυχε ο Μπαίροβιτς, λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα το 48ο λεπτό, παίρνοντας το προβάδισμα, ένα προβάδισμα που κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Φόμπι, Πατάπης, Ζιουλής, Κογιέτε, Μασούρας, Παναγιωτούδης, Βασιλόγιαννης, Παράνο, Μπαΐροβιτς, Κολλάς (60′ Τριανταφυλλάκος)

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Παναγιώτου, Παπουτσογιαννόπουλος, Καλύβας, Βλάχος, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Καθάριος, Αρναρέλλης, Τσιλιγκίρης, Τριμμάτης

Εργοτέλης – Ρόδος 0-1

Σημαντική νίκη, με μεγάλο βαθμολογικό όφελος κατάφερε να πάρει η Ρόδος, η οποία κέρδισε τον Εργοτέλη με γκολ του Σουλάι στο 24ο λεπτό, παίρνοντας το προβάδισμα, το οποίο κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα

Εργοτέλης: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Σαρρής, Πέϊος, Μίκο, Βουτσάς, Κωστανάσιος, Κοκκίνης, Χοσάμ (46′ Πατρινός), Κόνρααντ

Ρόδος: Θεοδωράκης, Σουλάι, Σαλάμ, Μπότος, Χύσι, Μάρκοβιτς, Καψάλης, Μαρτσάκης, Γκαρσία, Αδαμάκης, Βουργουτζής

Διαγόρας – Ηρόδοτος 1-1

Ισόπαλες αναδείχθηκαν Διαγόρας και Ηρόδοτος, σε ένα… ντέρμπι παραμονής, με τον Ηρόδοτο, με την ισοπαλία αυτή να καταφέρνει να μένει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης, κατάφερε να βρει ο Διαγόρας, νωρίς στο παιχνίδι και το 23ο λεπτό, με τον Λαμπίρη, την απάντηση όμως έδωσε ο Χαλκιαδάκης στο 64ο λεπτό

Διαγόρας: Μπίντσης, Τοπάλ, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Τάτσης, Γιώργου, Μουμίν, Λαμπίρης, Τσιαντούλας, Σινγκ, Μπαστιάνος

Ηρόδοτος: Δήμιζας, Γκόμεζ, Καντέ, Κυριακίδης, Μακρυδάκης, Κόρτσαμ, Ποζατζίδης, Βρεττός, Αρκιλέσι, Αρναούτογλου, Χαλκιαδάκης