ΟΦΗ - Βόλος 2-1: Τα highlights της νίκης των Κρητικών

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Βόλο

Σε ένα παιχνίδι να το… πιείς στο ποτήρι, ο ΟΦΗ πήρε την νίκη 2-1 επί του Βόλου για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι Κρητικοί άνοιξαν από νωρίς το σκορ όταν μετά από άψογη εκτέλεση φάουλ του Λάμπρου, ο Βούρος «έκλεψε» την κεφαλιά και έκανε το 1-0.Λίγα λεπτά αργότερα, ο συνήθης ύποπτος, Τοράλ, χάρη στην εξαιρετική ασίστ του Νέιρα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Ο Βόλος ωστόσο δεν είχε… πει την τελευταία του λέξη και μπήκε πολύ δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 52′, ο Φερνάντες με ένα καταπληκτικό γκολ έκανε το 2-1, βάζοντας την ομάδα του ξανά στο παιχνίδι.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν και το καλύτερο του ματς, με τον Βόλο να «αγγίζει» την ισοφάριση και τον ΟΦΗ να χάνει πέναλτι.