Viral: Το αυτογκόλ της χρονιάς μπήκε στο ρουμανικό πρωτάθλημα - Γιατί δεν μέτρησε

Viral: Το αυτογκόλ της χρονιάς μπήκε στο ρουμανικό πρωτάθλημα, στον αγώνα Άρτζες Πιτέστι- Μιοβένι, αλλά για καλή τύχη του γκολκίπερ, δεν μέτρησε

Για το ρουμανικό πρωτάθλημα πρώτης κατηγορίας η Άρτζες Πιτέστι υποδέχτηκε τη Μιοβένι. Το ματς σημαδεύτηκε από ένα απίστευτο αυτογκόλ το οποίο για καλή τύχη του τερματοφύλακα της Μιοβένι, δεν μέτρησε.

Ο γκολκίπερ μάζεψε τη μπάλα από έξω και ετοιμάστηκε να δώσει συνέχεια στο παιχνίδι με ελεύθερο λάκτισμα. Βιαστικός όπως ήταν την έστειλε να χτυπήσει πάνω σε συμπαίκτη του και να καταλήξει στα δίχτυα.

Κι ενώ οι παίκτες της Άρτζες πανηγύριζαν ο διαιτητής έτρεξε στο σημείο και ακύρωσε το γκολ με το αιτιολογικό ότι η μπάλα δεν ήταν σταματημένη όταν την κλώτσησε ο γκολκίπερ.

Λεπτομέρεια: Η Άρτζες πήρε το ματς 1-0 με ένα άλλο αυτογκόλ που είχε σημειωθεί μερικά λεπτά νωρίτερα…