Ολυμπιακός Β' - Τρίκαλα: Ο Φορτούνης γύρισε, σκόραρε και έτρεξε στην οικογένειά του!

Ολυμπιακός Β’ – Τρίκαλα: Ο Φορτούνης γύρισε, σκόραρε και έτρεξε στην οικογένειά του! Έκανε το 1-0 στο Ρέντη

Ενισχυμένος ο Ολυμπιακός Β’ απέναντι στα Τρίκαλα για την αναμέτρηση του πρωταθλήματος της Super League 2, έχοντας τον Κώστα Φορτούνη στη διάθεσή του ο Αριέλ Ιμπαγάσα!

Φυσικά ο Έλληνας μέσος ήταν στη βασική ενδεκάδα της δεύτερης ομάδας των Πειραιωτών και αμέσως κατάφερε να κάνει τη διαφορά στον αγώνα.

Στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης μπόρεσε να σημειώσει και το πρώτο του γκολ για τη φετινή αγωνιστική περίοδο! Έκλεψε την μπάλα μέσα στην περιοχή και από το ύψος του πέναλτι έκανε το πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 της αναμέτρησης!

Σε ένα ματς στο οποίο ο Φορτούνης επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά από 236 ημέρες αγωνιστικής απραγίας, εξαιτίας του σοβαρού τραυματισμού που είχε υποστεί.

Έτρεξε στην οικογένεια του

Ο Κώστας Φορτούνης είχε πολλά κίνητρα στο ματς με τα Τρίκαλα. Πέρα από το να επιστρέψει στη δράση μετά από τόσο καιρό, είχε για πρώτη φορά το παιδί του να τον βλέπει να παίζει!

Έγινε πατέρας πρόσφατα και η γυναίκα του είχε μαζί της στην κερκίδα του Ρέντη το παιδί τους και αμέσως όταν σκόραρε έτρεξε προς τα εκεί και πανηγύρισε αφιερώνοντας το γκολ στη σύζυγο και το παιδί του!