Super League 2 Νότιος Όμιλος: «Τεσσάρα» και μόνος στην... κορυφή ο Λεβαδειακός

Όσα έγιναν στα δύο μεσημεριανά ματς του Νότιου Ομίλου της Super League 2.

Ο Λεβαδειακός πήρε μία άνετη νίκη κόντρα στον Διαγόρα Ρόδου, ενώ το Αιγάλεω με γκολ buzzer-beater κατάφερε να «πάρει» τους τρεις βαθμούς ενάντια στη Ζάκυνθο.

Αναλυτικά όσα έγιναν στα δύο μεσημεριανά ματς του Νότιου Ομίλου της Super League 2.

Λεβαδειακός-Διαγόρας 4-0

Kαταιγιστικός ήταν ο Λεβαδειακός κόντρα στη Ζάκυνθο, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του «φαβορί». Το σκορ άνοιξε στο 22′ ο Συμελίδης ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κωνσταντινίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν το ίδιο δυναμικά και στο 68ο λεπτό ο Λινάρδος «άνοιξε» περισσότερο την ψαλίδα, κάνοντας το 3-0. Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε ο Μυτίδης στο 87′ όπου με ωραίο σουτ «έγραψε» το 4-0.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Μπαχανάκ, Μεχία, Πολέττο, Βήχος, Βρακάς, Δούμτσιος, Λινάρδος, Τζημόπουλος, Συμελίδης, Κωνσταντινίδης.

Διαγόρας (Προβίδας): Μπίντσης, Τάτσης, Ρουγκάλας, Καρατάσιος, Γεωργίου, Τσιαντούλας, Μπλάνκο, Μπούμπας, Σάιμπερτ, Παραστατίδης, Μιράντα.

Αιγάλεω-Ζάκυνθος 2-1

Στις καλές του εμφανίσεις επέστρεψε το Αιγάλεω, το οποίο με γκολ buzzer-beater πήρε την νίκη επί της Ζακύνθου.

Το σκορ για το «Σίτι» άνοιξε ο Δημητριάδης με κεφαλιά στο 37ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τσιμέλι να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 1-1.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν είχαν «πει» ακόμη την τελευταία τους λέξη, με τον Αρναρέλλη να κάνει μία εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ και να γράφει το τελικό 2-1 στο 90+7′

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Παπουτσογιαννόπουλος, Καλύβας, Βλάχος, Πιαστόπουλος, Καθάριος (54′ Σταματάκης), Δημητριάδης (87′ Τσίτσαρης), Τσιλιγκίρης, Τριμμάτης (73′ Χοτζάλλι), Αρναρέλλης.

Ζάκυνθος (Νόλης): Πατσιογιώργος, Καραμί, Οντόνε, Κούνια, Σοάρες, Ντάσης (52′ Σούρπης), Λάμπογλου (81′ Κοναγκάγια), Κιτοκό, Τσιμέλι, Εντουάρντο (67′ Ελ Γκανέσι), Μπαζάν.