Μίντιλαντ - ΠΑΟΚ: Τα highlights της ήττας του ΠΑΟΚ στη Δανία

Μίντιλαντ – ΠΑΟΚ: Τα highlights του ήττας του ΠΑΟΚ στη Δανία. Ένα γκολ έκανε τη διαφορά, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να πηγαίνει με μειονέκτημα στη ρεβάνς της Τούμπας…

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 1-0 από τη Μίντιλαντ και καλείται σε μια εβδομάδα να ανατρέψει τα δεδομένα και να βρεθεί στους «16» του Conference League…

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν αυτή που απείλησε πρώτη φορά στο παιχνίδι, με τον Ζίβκοβιτς στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα, οι Δανοί εκμεταλλευόμενοι την αδράνεια στην άμυνα του ΠΑΟΚ βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Ο Εβάντερ έδωσε τη μπάλα στον Άντερσον, με τον τελευταίο από πλάγια θέση να πλασάρει τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη και να κάνει το 1-0 για την Μίντιλαντ.

Οι Θεσσαλονικείς αν και προσπάθησαν, στην επανάληψη δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.