Μάιντς - Μπάγερ Λεβερκούζεν 3-2: Φρένο της Μάιντζ στο τρένο της Λεβερκούζεν

Μάιντς – Μπάγερ Λεβερκούζεν 3-2: Φρένο της Μάιντζ στο τρένο της Λεβερκούζεν στο πλαίσιο της 23η αγωνιστική της Bundesliga…

Μετά από τέσσερις σερί νίκες  και πέντε αγώνες αήττητη η Μπάγερ Λεβερκούζεν γνώρισε την ήττα από τη Μάιντς, με σκορ 3-2, στο πλαίσιο της 23η αγωνιστική της Bundesliga…

Οι «ασπιρίνες» αν και δέχθηκαν πίεση από τη γηπεδούχο Μάιντς ήταν αυτές που βρήκαν πρώτες το δρόμο προς τα δίχτυα στο 35ο, με το Πάτρικ Σίκ, διατηρώντας το προβάδισμα έως το τέλος του πρώτου μέρους.

Ωστόσο στην επανάληψη, η αστοχία και οι καλές άμυνες πήγαν περίπατο. Οι γηπεδούχοι στο 57′ ισοφάρισαν με τον Μάρτιν, όμως λίγα λεπτά αργότερα (74′) βρέθηκαν ξανά πίσω στο σκορ, με τον Αλάριο να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στη Λεβερκούζεν.

Βέβαια, την τελευταία λέξη στο ματς κρατούσαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι μέσα σε τέσσερα λεπτά, ανέτρεψαν το σκορ. Αρχικά, ο Μποέτιους στο 84′ έφερε στα ίσα το παιχνίδι και στη συνέχεια ο Ίνγκβαρτσεν στο 88′ πέτυχε το νικητήριο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.