Χρήστος Τασουλής: «Η διαιτησία ήταν υπέρ του Ατρομήτου»

Οι δηλώσεις του παίκτη του Αστέρα Τρίπολης μετά το ματς με το Ατρόμητο

Ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε 2-0 από τον Ατρόμητο για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τον Χρήστο Τασουλή να «αφήνει» αιχμές αναφορικά με την διαιτησία.

Πιο αναλυτικά, ο παίκτης των Αρκάδων, σχολίασε το ματς, τονίζοντας πως το γκολ στην αρχή «στράβωσε» το παιχνίδι ενώ δεν παρέλειψε να σχολιάσει την διατησία αλλά και την «εξάδα», που αποτελεί τον στόχο της ομάδας του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της NOVA

Για το ματς και την διαιτησία: «Είναι αλήθεια ότι το παιχνίδι στράβωσε από την αρχή με το γκολ αλλά και με την αποβολή. Θεωρώ ότι χάσαμε το πρώτο ημίχρονο καθώς δεν κάναμε ευκαιρίες και μετά ήρθε και η αποβολή. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι, είχαμε την κατοχή δημιουργήσαμε ευκαιρίες παρότι ήμασταν με παίκτη λιγότερο. Θεωρώ ότι ο Ατρόμητος είχε ευνοϊκή διαιτησία, αλλά πρέπει να προχωρήσουμε και να κοιτάξουμε μπροστά.

Αποδείξαμε μέχρι στιγμής πως στα παιχνίδια ακόμα και όταν έχουμε πολλές αλλαγές αλλά και όταν παίζουμε με παίκτη λιγότερο τα παίζουμε όλα στα ίσα. Ακόμα και απέναντι στον Παναθηναϊκό είμασταν με παίκτη λιγότερο αλλά καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη. Το παιχνίδι σήμερα στράβωσε από την αρχή και δεν μπορέσαμε να πάρουμε κάτι από αυτό».

Για τα συνεχόμενα παιχνίδια που ακολουθούν:  «Έχουμε δύσκολο πρόγραμμα μπροστά μας με πέντε πολύ δύσκολα παιχνίδια. Αλλά διαθέτουμε ένα πολύ καλό ρόστερ με πολλή ποιότητα. Θα προσπαθήσουμε στα επόμενα παιχνίδια να φτάσουμε στις νίκες και να μπούμε στην εξάδα που είναι και ο στόχος μας».

Για την εξάδα:  «Ναι είναι ο στόχος μας από την αρχή της σεζόν. Είναι καλό πως έχουμε ένα παιχνίδι λιγότερο, οπότε είναι στα δικά μας πόδια για να το πετύχουμε. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο, όλα τα παιχνίδια είναι κρίσιμα και πρέπει να τα παλέψουμε μέχρι τέλους».