Μιχάλης Γρηγορίου: «Η Λαμία περνά μία δύσκολη περίοδο»

Οι δηλώσεις του προπονητή της Λαμίας, Μιχάλη Γρηγορίου

Η Λαμία ηττήθηκε από τον Απόλλων Σμύρνης 2-1, με τον Μιχάλη Γρηγορίου να τονίζει πως η ομάδα διανύει μία δύσκολη περίοδο.

Ο έμπειρος προπονητής, επεσήμανε ότι ο Απόλλων ήταν ένας δύσκολος αντίπαλος και πλέον η προσοχή της Λαμίας είναι στραμμένη στον αγώνα της Τετάρτης.

Αναλυτικά όσα δήλωσε

«Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων ήταν πιο ουσιαστικός. Στην πρώτη του ευκαιρία σκόραρε. Στη φάση με τον Αντετζο δεν σκοράραμε εμείς. Ήταν ένα δύσκολο ματς, το είχα πει στα παιδιά. Δεν θα πέσει αμαχητί ο Απόλλων.

Ήταν το τέταρτο σερί αρνητικό αποτέλεσμα. Είναι μία κακιά περίοδος. Όλες οι ομάδες περνάνε κάτι τέτοιο, εμείς έτυχε να το περάσουμε τώρα. Θα πρέπει να έχουμε την εικόνα που είχαμε στο δεύτερο ημίχρονο για να επιστρέψουμε στις νίκες.

Την Τετάρτη είναι το επόμενο ματς. Δεν έχεις χρόνο, παρά να κοιτάς το επόμενο παιχνίδι.»