Τσέλσι - Λιλ: Οκτώ λεπτά και μια καρφωτή κεφαλιά χρειάστηκε για να ανοίξει το σκορ ο Χάβερτς

Τσέλσι – Λιλ: Οκτώ λεπτά και μια καρφωτή κεφαλιά χρειάστηκε για να ανοίξει το σκορ ο Χάβερτς, κάνοντας το 1-0 για την Τσέλσι απέναντι στην Λιλ για τους «16» του UEFA Champions League.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε την αναμέτρηση η Τσέλσι, με τον Γερμανό μεσοεπιθετικό Κάιλ Χάβερτς να βρίσκει το γκολ απέναντι στη Λιλ, μόλις στο 7ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ για τους Λονδρέζους.

Ο Χάβερτς προτιμήθηκε να παίξει ως ψευτεοεννιάρι, από τον Τόμας Τούχελ και κατάφερε να βγάλει… ασπροπρόσωπο τον προπονητή του από πολύ νωρίς, ενώ είχε χάσει και μια ακόμη μεγάλη ευκαιρία λίγα λεπτά αργότερα, με τον τερματοφύλακα της Λιλ όμως να του λέει όχι.

Στο κόρνερ του Ζίγιετς όμως και στην καρφωτή κεφαλιά του Κάιλ, ο Λεό Ζαρντίμ δεν κατάφερε να κάνει κάτι και είδε την Τσέλσι να παίρνει από νωρίς το προβάδισμα.