Super League 2: Νέα «γκέλα» για Εργοτέλη από την... ανεβασμένη Ζάκυνθο

Αναλυτικά όσα έγιαννα στα εξ αναβολής ματς της Super League 2

«Πλούσιο» θεάμα προσέφεραν για ακόμη μία φορά τα εξ’ αναβολής ματς της Super League 2, με τη Ζάκυνθο να είναι η «μεγάλη» νικήτρια

Την μεγάλη ανατροπή έκανε η Ζάκυνθος κόντρα στον Εργότελη, ο οποίος το τελευταίο διάστημα προβληματίζει με τις εμφανίσεις του, ενώ ο Ηρακλής κατάφερε να «πάρει» τον έναν βαθμό επί της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Βόρειος όμιλος – 12η αγωνιστική

Ηρακλής-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1

Από νωρίς άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση του Ηρακλή με την Καρδίτσα, όταν μόλις στο 3ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκίνη έκαναν το 1-0.

Η «απάντηση» ήρθε άμεσα από τους γηπεδούχους, καθώς στο 18′ ο Κάκκο με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα.

Στο δέυτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής είχε τρομερή ευκαιρία να περάσει μπροστά στο σκορ με τον Άλεξιτς να δοκιμάζει καρφωτή κεφαλιά και τη μπάλα να χτυπά στο δοκάρι του Γκέκα.

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Κωστούλας, Πήλιος, Πατράλης, Άλεξιτς, Κάκκο (81′ Μασούρας), Ματίας, Τότσκα (66′ Γιουμπιτάνα), Ναπολιτάνο (16′ Σγουρής), Α. Παπαστεριανός.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Καρανίκας, Σταμόπουλος (76′ Κουτρομάνος), Λαρρέα, Γκίνη, Μπάλλας (41′ λ.τ Λαγός), Πλέγας, Πολίτης (76′ Βιδάλ), Μπενγκόα (63′ Κουτσιανικούλης), Μπραμπίγια (63′ Μπιανκόνι).

Νότιος όμιλος – 12η αγωνιστική

Ρόδος-Επισκοπή 0-0

Σε ένα ματς δίχως πολλές φάσεις Ρόδος και Επισκοπή έμειναν ισόπαλες 0-0, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να προβληματίζουν με τις εμφανίσεις τους.

Ρόδος (Κόλτζος): Θεοδωράκης, Καραγεώργης (68′ Τσάβες), Σάαντο, Μακρυδημήτρης, Καψάλης (46′ Βουργουτζής), Μάρκοβιτς (79′ λ.τ Σουλάι), Δελαπόρτας, Χύσι, Νικολόπουλος, Μαρκόφσκι (68′ Μίγγος), Σταματελόπουλος (79′ Αδαμάκης).

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Τσάβος, Πολυχρόνης, Εμπόι, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης, Σκόνδρας (78′ Καραγιάννης), Σταθόπουλος (54′ Νταρζίσιο).

Ζάκυνθος-Εργοτέλης 2-0

Tην μεγάλη έκπληξη έκανε η Ζάκυνθος κόντρα στον Ηρακλή, η οποία πέτυχε μία τεράστια νίκη. Το σκορ άνοιξε στο δεύτερο ημίχρονο ο Λάμπογλου με εντυπωσιακό σουτ στο 58′, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τσιμέλι, από την άσπρη βούλα περίπου είκοσι λετπά αργότερα.

Ο Εργοτέλης υπέπεσε σε μία ακόμη… γκέλα, ενώ οι γηπεδούχοι παρουσιάζονται ανεβασμένοι τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές.

Ζάκυνθος (Νόλης): Μέντεζ, Καραμί, Οντόνε, Άργκους, Κούνια, Κιτόκο (52′ λ.τ Ντάσης), Σούρμπης, Κοναγκάγια, Νικολακόπουλος, Λάμπογλου (62′ Μπαζάν), Τσιμέλι.

Εργοτέλης (Μπαδήμας): Τζελέπης, Σαρρής, Κόλα, Σερβιλάκης (82′ Ντουμάνης), Κατσούρι, Μπουτσάκης, Νεράλ, Άμπι (75′ Βουτσάς), Χοσάμ (61′ Κουτάντος), Πατρινός (61′ Κόνρααντ), Κοκκίνης (75′ Φαράγκ).