Έβερτον - Μάντσεστερ Σίτι: Το χέρι του Ρόδρι που δεν… είδαν διαιτητής και VAR

Έβερτον – Μάντσεστερ Σίτι: Το χέρι του Ρόδρι που δεν… είδαν διαιτητής και VAR στον αγώνα της Premier League, μεταξύ Έβερτον και Μάντσεστερ Σίτι.

Πέναλτι σε χέρι του αμυντικού μέσου της Μάντσεστερ Σίτι, Ρόδρι, ζήτησε η Έβερτον, σε φάση στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης με τον διαιτητή αλλά και το VAR να μην δίνουν τίποτα.

Οι «πολίτες» κατάφεραν να πάρουν μια πολύ δύσκολη νίκη και ένα ακόμα πιο σημαντικό τρίποντο στη μάχη που δίνουν για την παραμονή στον θρόνο της Premier League, καθώς κέρδισαν την Έβερτον με 1-0.

Τα «ζαχαρωτά» όμως θα μπορούσαν να φτάσουν στην ισοφάριση, όταν στο 85ο λεπτό ο Ρόδρι έκανε χέρι στην περιοχή της Σίτι, ένα χέρι που έφερε τις έντονες διαμαρτυρίες της Έβερτον, με το VAR αλλά και τον διαιτητή όμως να μην δίνει τίποτα.