Βιγιαρεάλ - Εσπανιόλ 5-1: Ο μαγικός Πίνο «καθάρισε» με 4 γκολ

Βιγιαρεάλ – Εσπανιόλ 5-1: Ο μαγικός Πίνο «καθάρισε» με 4 γκολ στη νίκη της Βιγιαρεάλ επί της Εσπανιόλ.

Ένα μικρό σερί νικών με καλές εμφανίσεις έχει αρχίζει να χτίζει η Βιγιαρεάλ, η οποία μετά τη νίκη της με 4-1 απέναντι στην  Γρανάδα, φιλοδώρησε με 5 γκολ και την Εσπανιόλ, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Γιέρεμι Πίνα, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ απ’ το ημίχρονο, βάζοντας συνολικά 4 γκολ.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις άγριες διαθέσεις τους και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Πίνο στο 14’ ενώ ο ίδιος 6 λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Το ημίχρονο συνέχισε καλά για την ομάδα του Ουνάι Έμερι και στο 45’ ο Πίνο ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, βρίσκοντας ένα ακόμη τέρμα.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως και το πρώτο με τον Πίνο να βάζει ένα ακόμη γκολ, κάνοντας το 4-0. Η Εσπανιόλ με τη σειρά της κατάφερε να βρει ένα γκολ στο 65 με τον Μπαρέ κάνοντας το 4-1 στο 65ο λεπτό. Το κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους έβαλε στο 86’ ο Ντία.