ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία: Η μυθική χαμένη ευκαιρία του Μορέιρα που έκανε ήρωα τον Γκαραβέλη

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-0 και να κλειδώσει τη νίκη του στο 75ο λεπτό, αλλά ο Μορέιρα που είχε περάσει ως αλλαγή τρία λεπτά νωρίτερα πέτυχε τον Γκαραβέλη όντας μόλις δύο μετρα από την εστία του κίπερ της Λαμίας.

Ο Περέα έφυγε στην κόντρα επίθεση, έκανε την κούρσα και μπήκε στην περιοχή της Λαμίας, γύρισε εξαιρετικά την μπάλα στον Μορέιρα, αλλά ο επιθετικός από την Γουινέα αντί να στείλει την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία του Γκαραβέλη, σημάδεψε τον τερματοφύλακα της ομάδας της Φθιώτιδας, που δεν πρόλαβε καν να κουνηθεί.

Κάπως έτσι ο 26χρονος παίκτης των Ιωαννίνων πρωταγωνίστησε σε μία από τις χαμένες ευκαιρίες της χρονιάς.