Αταλάντα - Σαμπντόρια 4-0: Ο Κουπμάινερς καθάρισε για την ομάδα του Γκασπερίνι

Η Αταλάντα επικράτησε με 4-0 της Σαμπντόρια σε αγώνα για την 27η αγωνιστική της Serie A επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά από πέντε παιχνίδια.

Οι «Μπεργκαμάσκι» άνοιξαν το σκορ με τον Πάσαλιτς μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Κουπμάινερς να αναλαμβάνει δράση στη συνέχεια και με δύο δικά του τέρματα στο 29ο και το 61ο λεπτό να κλειδώνει τη νίκη για την ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι κάνοντας το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Αλεξέι Μίραντσουκ στο 86ο λεπτό.

Αταλάντα (πρ. Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι): Μούσο, Τολόι (89′ Τσιταντίνι), Παλομίνο, Χατεμπόερ (83′ Μάεχλε), Ζαπακόστα (83′ Σκαλβίνι), Φρόιλερ, ντε Ρουν, Κουπμάινερς, Πεσίνα (83′ Πετσέλα), Μπογκά (60′ Μίραντσουκ), Πάσαλιτς

Σαμπντόρια (πρ. Μάρκο Τζιανπάολο): Φαλκόνε, Φεράρι (76′ Βιεϊρά), Μαγκνάνι (46′ Γιοσίντα), Κόλεϊ, Κόντι, Μούρου (68′ Αουτζέλο), Θόρσμπι, Έκνταλ, Σένσι (46′ Σαμπίρι), Καπούτο, Κουαλιαρέλα (46′ Ρινκόν)