Τραμπζονσπόρ - Αντάλιασπορ 2-0: Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου οι Μπακασέτας και Σιώπης

Τραμπζονσπόρ – Αντάλιασπορ 2-0: Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Τουρκίας οι Μπακασέτας και Σιώπης

Τη νίκη-πρόκριση, με 2-0, απέναντι στην Αντάλιασπορ κατάφερε να πάρει η ομάδα των Μπακασέτα και Σιώπη, με τον πρώτο να βρίσκει δίχτυα αλλά το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Οι δύο Έλληνες ξεκίνησαν στο αρχικό σχήμα της ομάδας τους, με την Τράμπζονσπορ να βρίσκει νωρίς το πρώτο γκολ της αναμέτρησης, με τον Βίστσα μόλις στο 12ο λεπτό.

Στη συνέχεια ο Μπακασέτας ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα, στο 32ο λεπτό, ένα γκολ όμως που ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Τη νίκη «κλείδωσε» ο Οζντεμίρ στο 89ο λεπτό, όταν και έκανε το 2-0.

Η Τραμπζονσπόρ τώρα, περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της, που θα είναι ο νικητής του αγώνα ανάμεσα στην Μπεσίκτας και την Καϊσέρισπορ.