Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΕΚ Β' 1-1: Σοκ στις καθυστερήσεις για την Ενωση

Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕΚ Β’ 1-1: Σοκ στις καθυστερήσεις για την Ενωση που δέχθηκε την ισοφάριση στο 91ο λεπτό

Η ΑΕΚ Β’ κρατούσε τη νίκη μέχρι τις καθυστερήσεις στην Σπάρτη αλλά δέχθηκε γκολ στο 91ο λεπτό και έμεινε στο 1-1 με τον Αστέρα Βλαχιώτη για την 22η αγωνιστική της Super League 2.

Η Ενωση, με τον Νίκο Παναγιωτάρα στον πάγκο πλέον μετά την προώθηση του Σωκράτη Οφρυδόπουλου στον πάγκο της πρώτης ομάδας, ευτύχησε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ήταν καλύτερη του αντιπάλου της, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιούση στο 35ο λεπτό, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ Β’ υποχώρησε στον αγωνιστικό χώρο, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να δημιουργήσουν φάσεις μπροστά στην εστία του Θεοχάρη και να φτάνουν τελικά στην ισοφάριση με τον Φλένσμποργκ στο 91ο λεπτό του αγώνα.

Αστέρας Βλαχιώτη (Βελιτζέλος): Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Λάμτσε, Φουρλάνος, Πεχλιβανόπουλος, Ουρτάδο (60′ Μπούζας), Σοκολάροφ (75′ Παπούλης), Μαϊσουράντζε, Τσίπρας, Αλνταίρ (60′ Φλένσμπουργκ), Μπάτροβιτς (75′ Ζαΐμι)

ΑΕΚ Β’ (Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Γιανούτσος, Λάτσι, Αρβανίτης, Ραντόνια, Μουστακόπουλος (72′ Ρουκουνάκης), Γερολέμου, Γιούσης (89′ Μπούσης), Τζούντα Γκαρσία (72′ Παρράς), Μιτάι, Κοσίδης (66′ Ιατρούδης)