Premier League: Πάρτι με τεσσάρα για την Άστον Βίλα - Η Μπρέντφορντ βύθισε τη Νόριτς

Premier League: Εντυπωσιακή ήταν η Άστον Βίλα που διέλυσε την Σαουθάμπτον με τέσσερα γκολ, ενώ η Μπρέντφορντ βύθισε την Νόριτς. Όλα τα αποτελέσματα της Premier League.

Εντυπωσιακή ήταν η Άστον Βίλα απέναντι στην Σαουθάμπτον, με την ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ να σκορπά με τέσσερα γκολ τους «αγίους» βάζοντας στοπ στο σερί τους.

Η Μπρέντφορντ βύθισε και άλλο την Νόριτς στον βαθμολογικό πίνακα επικρατώντας με 3-0 εκτός έδρας με χατ-τρικ του Τόνεϊ, ενώ η Κρίσταλ Πάλας πήρε πολύ σημαντικό διπλό στην έδρα της απογοητευτικής Γουλβς.

Τέλος, η Νιουκάστλ με δύο γκολ από το πρώτο τέταρτο καθάρισε με 2-1 της Μπράιτον.

Άστον Βίλα – Σαουθάμπτον 4-0

Επανήλθε στις πολύ καλές εμφανίσεις η Άστον Βίλα του Στίβεν Τζέραρντ, αφού επικράτησε με 4-0 της Σαουθάμπτον βάζοντας τέλος στο εντυπωσιακό σερί των αγίων. Ο Φελίπε Κοουτίνιο είχε κέφια και με ένα γκολ και μία ασίστ καθάρισε ουσιαστικά για την ομάδα του.

Το σκορ για τα σφυριά άνοιξε μόλις στο 9′ ο Όλι Γουότκινς μετά από ασίτ του Ντάνι Ινγκς, ενώ στο 44′ ο Ντάγκλας Λουίζ μετά από πάρε – βάλε πάσα έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος η Άστον Βίλα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με τον Κοουτίνιο αυτή τη φορά να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με την μπάλα να περνά από πολλά σώματα και να καταλήγει στα δίχτυα του Φόρστερ στο 52′.

Μάλιστα δύο λεπτά αργότερα ο Ντάνι Ινγκς έκανε το 4-0 για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Νιουκάστλ – Μπράιτον 2-1

Η Νιουκάστλ ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι απέναντι στην Μπράιτον και καθάρισε το ματς μέσα σε ένα τέταρτο. Το σκορ άνοιξε ο Φρέιζερ στο 12′, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έδωσε την ασίστ για το Σερ που με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Η Μπράιτον αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και μείωσε με τον Ντανκ μετά από ασίστ του Γκρος στο 55′, όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει το σκορ.

Νόριτς – Μπρέντφορντ 1-3

Τελειωμό δεν έχει η κατηφόρα για την Νόριτς που δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι και βαδίζει ολοταχώς προς τον υποβιβασμό. Η Μπρέντφορντ ήταν η απόλυτη κυρίαρχος και άνοιξε το σκορ με τον Τόνεϊ στο 24′ μετά από ασίστ του Άγιερ.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε και το 2-0 στο 52′ με εκτέλεση πέναλτι. Μάλιστα πέντε λεπτά αργότερα ο Τόνεϊ έκανε χατ-τρικ ξανά από το σημείο του πέναλτι. Το μόνο που κατάφεραν τα «καναρίνια» ήταν να μειώσουν με τον Πούκι στο 90+2′.

Για την Νόριτς ο Γιαννούλης έμεινε στο πάγκο, ενώ ο Τζόλης έμεινε εκτός αποστολής.

Γουλβς – Κρίσταλ Πάλας 0-2

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι εμφανίστηκε η Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της Γουλβς και άνοιξε το σκορ στο 19′ με τον Ματετά. Οι «λύκοι» ήταν απογοητευτικοί και δεν μπορούσαν να κρατήσουν την μπάλα και τελικά την πλήρωσαν αφού ο Ζαχά στο με πέναλτι στο 34′ έκανε το 2-0, ένα σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι το τέλος.