Γάνδη: Νίκησε στο 90+4 τη Ζούλτε Βάρεγκεμ με 2-1 πριν τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ

«Καρδιοχτύπησε» η Γάνδη στην έδρα της απέναντι στη Ζούλτε Βάρεγκεμ, αλλά τελικά με το γκολ του Μπέζους στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έκαμψε την αντίσταση της αντιπάλου της και με σκορ 2-1 πήρε το «τρίποντο» που την διατηρεί στο παιχνίδι της εισόδου στα play off της Jupiler League.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους «16» του Europa Conference League (πρώτο ματς την ερχόμενη Πέμπτη) προηγήθηκε με τον Ντεπουάτρ στο 12, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Βόσεν στο 60΄, ωστόσο την τελευταία λέξη στο παιχνίδι είχε ο Ουκρανός, Ρομάν Μπέζους, ο οποίος είχε αντικαταστήσει στο 76΄ τον Μαλέντε.

Η ενδεκάδα της Γάνδης: Ρεφ, Φορτούνα (76΄ Οτζίτζα-Οφόε), Λαγκέ, Νγκαντέου, Χιουλσάγκερ, Κουμς, Ντε Σαρτ, Σαμοΐς, Χάντσε-Όλσεν, Μαλεντε (76΄ Μπέζους), Ντεπουάτρ