Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός Β' 4-0: Το λιοντάρι... έφαγε τους Πειραιώτες!

Νίκη με ισχυρό μήνυμα παραμονής στη Super  League 2, πήρε ο Πανσερραϊκός απέναντι στον Παναιτωλικό Β’, με 4-0 εντός έδρας!

Η ομάδα των Σερρών κατάφερε να πάρει το τρίποντο κόντρα στους Πειραιώτες με εμφατικό τρόπο, δείχνοντας πως το… λιοντάρι είναι δυνατό για να παλέψει την παραμονή του στην κατηγορία, αφού είναι στις χαμηλές θέσεις του Βόρειου ομίλου.

Από την πλευρά του ο Ολυμπιακός Β’ προβλημάτισε με την εμφάνισή του, αφού το 4-0 είναι ένα βαρύ σκορ και η πιο μεγάλη ήττα της ομάδας στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 25′ οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Κόντσι ο οποίος βγήκε απέναντι στον Καραργύρη και πλάσαρε για το 1-0 στο ματς!

Το δεύτερο γκολ του Πανσερραϊκού ήρθε σε καταλυτικό σημείο του αγώνα, όταν στο 45′ ο Στίνα έκανε το 2-0.

Το… κλείδωσε και πάλι ο Στίνα

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός Β’ προσπάθησε να βγει μπροστά και να απαντήσει στην επιθετικότητα των γηπεδούχων, χωρίς όμως επιτυχία. Μάλιστα στο 70ο λεπτό του ματς, ο Στίνα και πάλι ήταν αυτός ο οποίος διαμόρφωσε το 3-0 και επί της ουσίας ο Πανσερραϊκός κλείδωσε τη νίκη.

Στο 80′ ήρθε η κόκκινη κάρτα στον Ξενιτίδη και οι γηπεδούχοι έκαναν το 4-0 με τον Μασκανάκη οκτώ λεπτά μετά, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Πανσερραϊκού!

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Κατσίκας, Ζέρης, Κεφαλάς, Καρασαλίδης, Βάντερσον, Μαρκιόνι, Κόντσι (88′ Μασκανάκης), Ανάκογλου (75′ Έππας), Στίνα (82′ Καραμπέρης), Μέσσι (75′ Φουάσης), Κανίς.

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Καραργύρης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Κουτσίδης (46′ Κινκουέ), Νίκολιτς, Σουρλής, Κωστή, Πινακάς, Μαρίνος, Ντόη (46′ Βοΐλης), Ξενιτίδης.