Λεβάντε - Εσπανιόλ 1-1: Ισοπαλία - «ανάσα» για τα «βατράχια»

Aπό έναν βαθμό μοιράστηκαν Λεβάντε και Εσπανιόλ για την 28η αγωνιστική της La Liga, με το ματς να λήγει 1-1

Η Λεβάντε πήρε μία ισοπαλία «ανάσα» κόντρα στην Εσπανιόλ, με τις δυό ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό, μετά το 1-1 για την 28η αγωνιστική της La Liga.

Το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια δίχως σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυναμικά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 50ο λεπ΄το, έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Πουάδο.

Η ομάδα του Βιθέντε Μορένο είχε σίγουρη τη νίκη, όμως υπολόγιζε χωρίς τους γηπεδούχους! Μόλις δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ο Ντάνι Γκόμεθ έστειλε την μπάλα στην αντίπαλη εστία, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, το οποίο αποτελεί μεγάλη «ανάσα» για την Λεβάντε, η οποία βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.