Βιγιαρεάλ - Θέλτα 1-0: Το «κίτρινο υποβρύχιο»... βύθισε την Θέλτα

Η Βιγιαρεάλ επικράτησε εύκολα 1-0 της Θέλτα για την 28η αγωνιστική της La Liga

H Bιγιαρεάλ έκανε το… χρέος της κόντρα στην Θέλτα, της οποίας επικράτησε 1-0 στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι γηπεδούχοι είχαν μπει πιο δυναμικά από την αρχή του παιχνίδιου, με το σκορ να μην αντιπροσωπεύει την σημερινή τους εμφάνιση. Το πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε κάποια ιδιαίτερη στιγμή, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 0-0.

Στο δεύτερο μισό του ματς ωστόσο, οι παίκτες του Ουναί Έμερι ήταν αποφασισμένοι να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Η «λύτρωση» ήρθε στο 64ο λεπτό, όπου ο Ντάνιελ Παρέχο με ωραία ενέργεια έκανε το 1-0 για την Βιγιαρεάλ.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αρκετά, όμως η αντίπαλη άμυνα στάθηκε… βράχος και δεν τους επέτρεψε να μπουν στην περιοχή με το ματς να λήγει υπέρ της Βιγιαρεάλ, η οποία παραμένει σταθερά στην «εξάδα».