Γάνδη: Νίκησε 2-0 την ουραγό Μπέιρσχοτ πριν τον τελικό με τον ΠΑΟΚ

Η Γάνδη επικράτησε 2-0 της Μπέιρσχοτ και πλέον έχει την προσοχή τη στραμμένη στο ματς με τον ΠΑΟΚ για το Coference League

Η Γάνδη «ξεπέρασε» την ήττα από τον ΠΑΟΚ και επικράτησε της τελευταίας στη βαθμολογία Μπέιρσχοτ 2-0 και πλέον απέχει ελάχιστα από την τετράδα.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και παρά την ήττα από την ομάδα της Θεσσαλονίκης, έκανε το… restart στο του Βελγίου, σημειώνοντας μία τεράστια νίκη.

Ο Βανχάζενμπρουκ πραγματοποίησε αλλαγές σε σχέση με το σύστημα που επέλεξε στη Θεσσαλονίκη, θέλοντας με αυτό τοντρόπο να κάνει «δοκιμές» ενόψει του Conference League και από ότι φαίνεται, του πέτυχαν! Η Γάνδη άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό  με ωραία ενέργεια του Ντε Σαρτ ενώ στο 65ο λεπτό, μετά από ασίστ του Χιουλσάγκερ, ο Λέμαγιτς διαμόρφωσε το 2-0.

Γάνδη: Ρουφ, Όλσεν, Οκούμου, Τορουναρίγκα, Κάστρο- Μόντες (84’ Οτζίτζα – Οφόε), Σαμοΐς, Ντε Σαρτ (81’ Κουμς), Οβούσου, Χιουλσάγκερ (84’ Τισουντάλι), Λέμαγιτς, Οπερί (81’ Φορτούνα).