Mπρεστ - Μαρσέιγ 1-4: Πάτησε τριάδα με θρίαμβο η ομάδα του Σαμπάολι

Mπρεστ – Μαρσέιγ 1-4: Πάτησε τριάδα η ομάδα του Σαμπάολι, μετά τη νίκη της Μαρσέιγ επί της Μπρεστ εκτός έδρας με 4-1.

Τον καλό της εαυτό φαίνεται να έχει βρει η Μαρσέιγ, αφού έκανε μία ακόμη νίκη, αυτή τη φορά στην έδρα της Μπρεστ την οποία φιλοδώρισε με τέσσερα τέρματα και πάτησε στην τρίτη θέση της Ligue 1.

Η ομάδα του Σαμπάολι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και άνοιξε το σκορ με τον Ζέρσον μόλις στο 3ό λεπτό.

Η Μαρσέιγ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Αρκάντιους Μίλικ στο 63′, ενώ στο 71′ σφράγισε το τρίποντο με γκολ του Χαρίτ.

Η Μπρεστ μείωσε σε 3-1 με τον Καρντόνα στις καθυστερήσεις, όμως η Μαρσέιγ έδωσε διαστάσεις θριάμβου καθώς πέτυχε και τέταρτο γκολ στο 90+2′ με τον Ουντέρ, μετά από ασίστ του Πάου Λόπεθ.