Γουέστ Χαμ - Σεβίλλη 2-0: Ο Γιαρμολένκο καθάρισε για τους Άγγλους

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ουκρανό επιθετικό Αντρέι Γιαρμολένκο, η Γουέστ Χαμ κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος της 1-0 του πρώτου αγώνα και να πάρει τη νίκη-πρόκριση, με 2-0, στην παράταση.

Με την πλάτη στον τοίχο αλλά με τον δεύτερο αγώνα στην έδρα της ξεκίνησε την αναμέτρηση κόντρα στη Σεβίλλη, η Γουέστ Χαμ.

Τα «σφυριά» παρά το γεγονός ότι έπαιζαν στην έδρα τους δεν κατάφεραν να μπουν πολύ δυνατά στον αγώνα και η ομάδα που έδειχνε να πατάει καλύτερα και να έχει περισσότερες πιθανότητες για το γκολ, ήταν η Σεβίλλη.

Οι Άγγλοι παρόλα αυτά, κατάφεραν να βρουν πρώτοι το γκολ, με τον Σούτσεκ να κάνει το 1-0, σκορ το οποίο έστελνε το ματς στην παράταση.

Οι φιλοξενούμενοι ακόμη και που βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο δεν έδειξαν μαχητικό πνεύματα, αυτοί που συνέχιζαν, μετά το 1-0, να δείχνουν πως το θέλουν παραπάνω ήταν οι παίκτες της Γουέστ Χαμ.

Οι γηπεδούχοι παρότι έγιναν αρκετές φορές απειλητικοί δεν κατάφεραν να βρουν και δεύτερο γκολ στην κανονική διάρκεια, κάτι που έφερε και την παράταση στο ματς.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν ούτε στο έξτρα 30λεπτο, η Σεβίλλη έδειχνε να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό των Άγγλων, οι οποίοι φαινόντουσαν έτοιμοι να αρπάξουν την πρόκριση και τα κατάφεραν.

Με χρυσό σκόρερ τον Αντρέι Γιαρμολένκο, η Γουέστ Χαμ κατάφερε να βρει και δεύτερο γκολ στο 112’, ολοκληρώνοντας μια μεγάλη ανατροπή και παίρνοντας μια παλικαρίσια πρόκριση.