Φρανκ Λάμπαρντ: Έσπασε το χέρι του στους πανηγυρισμούς του γκολ της Έβερτον

Σε ένα επεισοδιακό ματς που τα είχε όλα, η Έβερτον κατάφερε να πάρει πολύ σημαντικό τρίποντο επί της Νιουκάστλ με 1-0, με το γκολ του Ιγουόμπι να έρχεται στις καθυστερήσεις του αγώνα και μάλιστα στο 90+9′.

Οι παίκτες των «ζαχαρωτών» έγιναν ένα κουβάρι, με τον Φρανκ Λάμπαρντ να παίρνει μέρος στους πανηγυρισμούς, με συνέπεια να του κοστίσει ένα σπασμένο χέρι.

Ο Άγγλος τεχνικός αποκάλυψε πως κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών έσπασε το χέρι του χωρίς να το καταλάβει, με τον πόνο να κάνει την εμφάνισή το μέσα στα επόμενα λεπτά.

«Με κάποιο τρόπο έσπασα το χέρι μου αλλά το δέχομαι από τη στιγμή που πήραμε τους τρεις πόντους. Ήταν πάνω στους πανηγυρισμούς για το γκολ.

Δεν το συνειδητοποίησα εκείνη την ώρα, όμως όσο συνεχιζόταν το παιχνίδι, ο πόνος μεγάλωνε. Ήταν μία εκπληκτική βραδιά και χρειαζόμαστε τέτοιες βραδιές αφού ο δρόμος είναι μακρύς. Θα πρέπει να τις απολαύσουμε και θα πρέπει να βρούμε τι είναι αυτό που μας οδήγησε στη νίκη.»