Βόλος ΝΠΣ - Αστέρας Τρίπολης: Με δυο γκολ σε 10΄ο Αστέρας αιφνιδιάζει τον Βόλο

Ο Αστέρας Τρίπολης πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο μισαώρο στον αγώνα απέναντι στον Βόλο ΝΠΣ στο «Πανθεσσαλικό Στάδιο» και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα για την νίκη πιάνοντας εξαπίνης τους Βολιώτες.

Οι Αρκάδες άνοιξαν πρώτα το σκορ στο 15ο λεπτό όταν ο Χεσκ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Φαν Βέερτ έκανε μία μικρή επαφή με το κεφάλι μη μπορώντας να απομακρύνει τη μπάλα και ο Σίτο την έσπρωξε στην ανυπεράσπιστη εστία του Κλέιμαν για το 0-1.

Έπειτα, ο Αστέρας σκόραρε και δεύτερη φορά στο 26ο λεπτό κι ενώ ο Βόλος είχε αρχίσει να δημιουργήσει φάσεις στην εστία του Παπαδόπουλου, όταν ο κίπερ των Αρκάδων έδιωξε την μπάλα με το πόδι, οι παίκτες της ομάδας της Τρίπολης πήραν δύο κεφαλιές κι έβγαλαν τον Χεσκ στην αντεπίθεση. Ο Ισπανός πέρασε στο σπριντ δύο αντιπάλους του και νίκησε τον Κλέιμαν με ωραίο τελείωμα.