Νίκος Νιόπλιας: «Εμείς κοιτάζουμε το ποδόσφαιρο, όχι το παρασκήνιο»

Νίκος Νιόπλιας: Ο Νίκος Νιόπλιας έδωσε την εξήγηση για την ήττα (2-3) του ΟΦΗ από τον Ιωνικό, ενώ απάντησε στις δηλώσεις του Δημήτρη Σπανού, ο οποίος αποθέωσε την ομάδα του Ηρακλείου για τη φιλοξενία της.

Μετά την εντός έδρας ήττα (2-3) του ΟΦΗ από τον Ιωνικό, ο Νίκος Νιόπλιας δήλωσε:

«Η αλήθεια είναι ότι κάναμε το χειρότερο ματς σε πρώτο ημίχρονο εφέτος. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με τρία γκολ, δεν είναι πάντα εύκολο να το γυρίζουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε πάρα πολύ καλά και σημειώσαμε δεύτερο γκολ. Δεν γίνεται να βρισκόμαστε πίσω με 3 και 4 γκολ για να τα γυρνάμε.

Πρέπει να προετοιμαζόμαστε πνευματικά σε αυτά τα παιχνίδια και όχι σωματικά. Ξεμείναμε από στόχους αλλά είμαστε επαγγελματίες και πρέπει να συνεχίσουμε με το ίδιο στυλ της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος».

Για τις δηλώσεις του Σπανού, ο οποίος ευχαρίστησε τον ΟΦΗ για τη φιλοξενία του:

«Tα τελευταία χρόνια ο ΟΦΗ κοιτάζει μόνο το ποδόσφαιρο, δεν κοιτάζει ούτε το παρασκήνιο ούτε τίποτα. Αν ο αντίπαλος είναι καλύτερος θα μας κερδίσει. Τον ευχαριστούμε για τα καλά του λόγια αλλά έτσι είναι ο τρόπος που δουλεύει αυτή η ομάδα».