Βίντεο: Απίστευτο! Διαιτητής ακύρωσε γκολ ως οφσάιντ από εκτέλεση κόρνερ

Βίντεο: Ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ από κόρνερ για τη Νέα Αρτάκη

Η Νέα Αρτάκη εξέδωσε ανακοίνωση για την εχθρική διαιτησία που αντιμετωπίζει η ομάδα στους τελευταίους δύο εκτός έδρας αγώνες που έδωσε για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Το αποκορύφωμα ήταν ένα γκολ από κόρνερ που πέτυχε η ομάδα της Εύβοιας στον αγώνα απέναντι στον Εθνικό Κεραμιδίου και ακυρώθηκε ως οφσάιντ ενώ υπήρχε αμυντικός στην φάση που βρισκόταν στο δοκάρι.

Η ανακοίνωση της Νέας Αρτάκη:

«ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ – Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!

Με αφορμή τους τελευταίους 2 εκτός έδρας αγώνες της ομάδας μας με την ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ, 06/3 και την προηγούμενη Κυριακή 20/3 με τον ΕΘΝΙΚΟ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ θα θέλαμε να εκφράσουμε την απογοήτευση μας και τον «θυμό» μας σχετικά με τις διαιτησίες των συγκεκριμένων αγώνων.

Για ακόμη μια φορά η ομάδα μας αδικήθηκε κατάφορα με τα «λάθη» των διαιτητών.

Σχετικά με τον Αγώνα με την ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ, εχθρική διαιτησία, ανοχή στα πολύ σκληρά μαρκαρίσματα των γηπεδούχων, συνθήκες αγώνα «τριτοκοσμικές» σε ένα καταφανέστατα ακατάλληλο γήπεδο με αποκορύφωμα την απευθείας κόκκινη κάρτα στον παίκτη μας στο 15’ λεπτό του 1ου ημίχρονου.

Σε συνέχεια με τον Αγώνα μας με τον ΕΘΝΙΚΟ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ στο 30’ λεπτό αδιαμφισβήτητη φάση καταφανέστατο πέναλτι σε παίκτη μας μέσα στην περιοχή δεν δόθηκε, στο 42’ γκολ για την ομάδα μας ισοφάριση 1-1, αλλά ο επόπτης και διαιτητής ακύρωσαν το γκολ ως οφσάιντ παρόλο που ο αμυντικός της γηπεδούχου ομάδας βρίσκεται πάνω στην γραμμή του τέρματος «κρατώντας το δοκάρι».

Στην συνέχεια του αγώνα ανοχή στις συνεχόμενες καθυστερήσεις των γηπεδούχων στα πολύ σκληρά μαρκαρίσματα και καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα εχθρική διαιτησία με πολλά λάθη.

Αδιάψευστος μάρτυρας των όσων υποστηρίζουμε το σχετικό βίντεο του αγώνα που έχει δημοσιοποιηθεί.

Ο Αθλητικός Όμιλος Νέας Αρτάκης πάντα θα στηρίζει και θα υποστηρίζει το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο παίζοντας μόνο μέσα στο γήπεδο με πίστη στις αξίες και στις αρχές μας.