Στοίχημα: Θα το παλέψει η Ατλέτικο στο Έτιχαντ

Οι προτάσεις του Σπύρου Νάσιου για το στοιχηματικό κουπόνι της Τρίτης 5 Απριλίου

Καλησπέρα και Καλή Τρίτη σε όλους! Οι πρώτοι αγώνες των προημιτελικών της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης είναι γεγονός! Με δυο αναμετρήσεις ανοίγει απόψε η αυλαία, με τις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις να μπαίνουν (επιτέλους) στην τελική φάση. Η Πέμπτη είναι η μεγάλη μέρα για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος φιλοξενείται στο πρώτο ματς από την Μαρσέιγ στη Μασσαλία. Αρχή με το ματς Μάντσεστερ Σίτι – Ατλέτικο Μαδρίτης. Άνετη πρόκριση επί της Σπόρτινγκ Λισαβόνας πήραν οι «πολίτες» καθώς είχαν εξασφαλίσει το πολύτιμο εισιτήριο, από το πρώτο ματς και το εκκωφαντικό 0-5. Οι φιλοξενούμενοι απέκλεισαν την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παίρνοντας τη νίκη μέσα στην Αγγλία. Ξαναταξιδεύουν στο Μάντσεστερ, απέναντι ωστόσο σε μια πιο ποιοτική και οργανωμένη ομάδα. Η ανασταλτική λειτουργία είναι το μεγάλο όπλο των «ροχιμπλάνκος» και θα επιλέξουμε την ισοπαλία στο ημίχρονο. Στο άλλο παιχνίδι η Μπενφίκα υποδέχεται την Λίβερπουλ. Οι «αετοί» άφησαν εκτός του Άγιαξ και η Λίβερπουλ απέκλεισε την Ίντερ, παρά την πρώτη της ήττα στη φετινή διοργάνωση. Μεγάλο φαβορί οι Άγγλοι και ιδιαίτερα φορμαρισμένοι και θα ποντάρουμε στο διπλό από ημίχρονο.

22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Ατλέτικο Μαδρίτης  Χ ΗΜ. (2.50)

22:00 Μπενφίκα – Λίβερπουλ  2 ΗΜ. / 2 ΤΕΛ. (2.10)