Europa League: Γουέστ Χαμ-Άιντραχτ, Λειψία - Ρέιντζερς - Ώρα και κανάλια

Με αποκλειστικό προορισμό τα κανάλια COSMOTE SPORT, οι φαν του ποδοσφαίρου θα απολαύσουν σήμερα (28/4) στο UEFA Europa League όλη τη δράση των πολυαναμενόμενων ημιτελικών, ενώ θα έχουν στη διάθεσή τους όλο το ρεπορτάζ των αναμετρήσεων, μέσα από τις ειδικές εκπομπές της COSMOTE TV.

Το μεγάλο ζευγάρι της βραδιάς είναι το Γουέστ Χαμ- Άιντραχτ Φρανκφούρητς (22.00, COSMOTE SPORT 3HD), με τους Γερμανούς να προέρχονται από τη μεγαλειώδη νίκη επί της Μπαρτσελόνα με σκορ 3-2, στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Στον άλλο ημιτελικό η Λειψία, που βρίσκεται για δεύτερη φορά σε ευρωπαϊκό ημιτελικό τα τελευταία τρία χρόνια, θα υποδεχθεί τη Ρέιντζερς, σε μία αναμέτρηση που θα μεταδοθεί ζωντανά και αποκλειστικά από το COSMOTE SPORT 7HD επίσης στις 22.00.

Οι συνδρομητές της COSMOTE TV θα έχουν την ευκαιρία να μπουν στο κλίμα των αγώνων από τις 21.00, μέσα από την εκπομπή «European Footbal Show» (COSMOTE SPORT1HD) με τους Στέφανο Αβραμίδη και Σωτήρη Κωσταβάρα. Εκεί, θα γίνουν οι πρώτες συνδέσεις με τα γήπεδα, για το ρεπορτάζ, τις ενδεκάδες και όλες τις λεπτομέρειες πριν τη σέντρα. Η εκπομπή θα επιστρέψει και μετά το τέλος των αναμετρήσεων (00.00, COSMOTE SPORT 1HD), για τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών, τα highlights και την ψηφιακή ανάλυση.

Για λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλα τα γήπεδα της αγωνιστικής δράσης, οι φίλοι του ποδοσφαίρου θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την εκπομπή «European Football Λεπτό προς Λεπτό» (22.00, COSMOTE SPORT 1HD) με τον Τόλη Χριστοφοράκη.