Χανιά - ΑΕΚ Β' 2-1: Σοκ στο 93΄για την ΑΕΚ που πλήρωσε την αποβολή του Λάτσι

Χανιά – ΑΕΚ Β’ 2-1: Πλήρωσε την αποβολή και ηττήθηκε η Ενωση στην Κρήτη

Η ΑΕΚ Β’ φιλοξενήθηκε στα Περιβόλια από τα Χανιά για την 24η αγωνιστική της Super League 2 και ηττήθηκε με 2-1.

Καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού η Ενωση, προηγήθηκε στο 49ο λεπτό, μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιούση. Στη συνέχεια έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει αλλά η εικόνα του ματς άλλαξε στο 61ο λεπτό όταν ο Ζίγκα Λάτσι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η αριθμητική ανισορροπία έδωσε θάρρος στην ομάδα των Χανίων, η οποία ανέβασε ρυθμό, κράτησε μπάλα και βρήκε γκολ ισοφάρισης στο 80ο λεπτό με τον Κόλα, μετά από ωραία συνεργασία του Βασιλόγιαννη με τον Βαρκά.

Μάλιστα, στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν ακόμα περισσότερο και εκμεταλλεύτηκαν τον παίκτη παραπάνω, φτάνοντας στην ανατροπή με γκολ του Τριανταφυλλάκου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.