Καλαμάτα - ΑΕΚ Β' 0-0: Μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις

Καλαμάτα – ΑΕΚ Β’ 0-0: Μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις οι δυο ομάδες σε ένα ενδιαφέρον ματς στην Μεσσήνη

Η ΑΕΚ Β’ αντιμετώπισε εκτός έδρας την Καλαμάτα για την Super League 2 και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με 0-0 σε ένα ματς που είχε καλό ρυθμό και αρκετή ένταση.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν πιο πιεστικοί, απείλησαν, όμως η άμυνα της ΑΕΚ με τους Κορνέζο και Ραντόνια να είναι σε πολύ καλή ημέρα έδειχνε απροσπέλαστη.

Στην επανάληψη, οι «κιτρινόμαυροι» με τις καίριες επεμβάσεις του Οφρυδόπουλου από τον πάγκο, πήραν μέτρα στο γήπεδο, απείλησαν, έμειναν φρέσκοι μέχρι τέλους, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ της νίκης σε μια πολύ δύσκολη έδρα.

Η Ενωση διαμαρτύρεται για χέρι του Μόζερ σε σέντρα του Γιούση στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον διαιτητή Μπαΐλη να μην υποδεικνύει κάτι και το παιχνίδι να συνεχίζεται.