Πέδρο Μαρτίνς: «Μας προστάτεψε ο Βατσλίκ, μετά μιλήσαμε και νικήσαμε»

Πέδρο Μαρτίνς: Ο προπονητής του Ολυμπιακού στάθηκε στην εμφάνιση του Τόμας Βατσλίκ στη νίκη επί του Ιωνικού

Στην απόδοση του Τόμας Βατσλίκ στάθηκε ο Πέδρο Μαρτίνς, σε δηλώσεις που έκανε μετά το τέλος του αγώνα που είχε ο Ολυμπιακός απέναντι στον Ιωνικό.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τη νίκη με 3-0 για την 22η αγωνιστική της Super League και κατέκτησαν τους τρεις βαθμούς. Όμως στο πρώτο ημίχρονο χρειάστηκε ο Βατσλίκ να πραγματοποίησει μία πολύ καλή εμφάνιση.

«Ανταποκρίθηκε ο Βατσλίκ στην πίεση»

Στις δηλώσεις του ο Πέδρο Μαρτίνς, μιλώντας για το πρώτο ημίχρονο και τον Τόμας Βατσλίκ, είπε:

«Παίξαμε με μία ομάδα που έχει καλούς και έμπειρους παίκτες. Το γήπεδο είναι μικρό και ευνοεί τον Ιωνικό παρότι είναι καλό. Μπήκε το πρώτο γκολ ευτυχώς και μετά ανταποκρίθηκε στην πίεση του Ιωνικού ένας πολύ καλός τερματοφύλακας, ο Βατσλίκ.

Μετά το πρώτο μέρος συζητήσαμε και κάναμε μία πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε μία ομάδα που δημιουργεί προβλήματα σε όλους τους αντιπάλους που έρχονται εδώ.

Ο Τόμας στάθηκε πολύ ικανός. Έκανε τρεις επεμβάσεις πολύ καλού επιπέδου και μας προστάτεψε. Όλη η ομάδα στάθηκε στο ύψος της».