Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ: Αγγλική καταιγίδα με δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο

Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ: Αγγλική καταιγίδα με δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο 2-0 από νωρίς μπροστά στο σκορ η Σίτι στον πρώτο ημιτελικό του Champions League

Μια καταιγιστική Μάντσεστερ Σίτι χρειάστηκε μόλις δέκα λεπτά για να θέσει θεμέλιο πρόκρισης στον μεγάλο τελικό του Champions League.

Πριν καλά – καλά συμπληρωθούν τα πρώτα 95 δευτερόλεπτα της αναμέτρησης, η ομάδα του Γκουαρδιόλα άρπαξε από το λαιμό τη «βασίλισσα» του Αντσελότι και άνοιξε το σκορ με υπέροχη κεφαλιά – ψαράκι του Ντε Μπρούινε.

Ζαλισμένη από το γρήγορο γκολ και πριν προλάβει να συνέλθει από το τραγικό ξεκίνημα που προκάλεσε το ξέσπασμα του Ιταλού προπονητή στον πάγκο, η Ρεάλ βρέθηκε στο καναβάτσο ξανά, καθώς πριν καν περάσει ένα δεκάλεπτο από το πρώτο χτύπημα, ακολούθησε και δεύτερο από τον Ζεσούς, ο οποίος με υπέροχη κίνηση του σώματός του νίκησε από κοντά τον Κουρτουά και διαμόρφωσε γρήγορα – γρήγορα το 2-0 υπέρ των πρωταθλητών Αγγλίας.