Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι: «Να κατέβει ο Θεός και να μας το εξηγήσει»

Ρεάλ Μαδρίτης – Μάντσεστερ Σίτι: «Να κατέβει ο Θεός και να μας το εξηγήσει» τι λέει ο Διεθνής Τύπος

Ακόμα ένα ποδοσφαιρικό έπος ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι ζήσαμε το βράδυ της Τετάρτης (4/5), αυτή τη φορά στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», με τη «Βασίλισσα» να κάνει την ανατροπή και να σφραγίζει το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του Champions League στο Παρίσι στις 28 Μαΐου.

Η ομάδα του θρυλικού Κάρλο Αντσελότι, μετά την ήττα με 4-3 στην Αγγλία και ενώ βρέθηκε να χάνει και μέσα στην Ισπανία, πήρε μία απίστευτη πρόκριση στην παράταση με 3-1 και ετοιμάζεται να διεκδικήσει το 14ο τρόπαιο στην ιστορία της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, απέναντι στη Λίβερπουλ. Ο Μαχρέζ έβαλε μπροστά στο σκορ τους «Πολίτες» στο 73′, ο Ροντρίγκο ήρθε από τον πάγκο και πέτυχε δύο γκολ στο 90′ και στο 91′ στέλνοντας το ματς στην παράταση, όπου ο Μπενζεμά με πέναλτι έγραψε το τελικό 3-1.

Τα πρωτοσέλιδα του διεθνούς Τύπου αποθεώνουν τη Ρεάλ Μαδρίτης και το απίστευτο επίτευγμά της.