Ξάνθη - Καβάλα 0-0: Το ματς συνεχίστηκε από το 55' και έληξε με «λευκή» ισοπαλία (Βαθμολογία)

Ισόπαλο 0-0 έληξε το ματς ανάμεσα στην Καβάλα και τη Ξάνθη για την 21η αγωνιστική της Super League 2

Η αναμέτρηση ανάμεσα στη Ξάνθη και την Καβάλα διεκόπη εχθές λόγω των καιρικών συνθηκών, ωστόσο ολοκληρώθηκε σήμερα, ακριβώς από εκεί που είχε μείνει, ήτοι στο 55ο λεπτό.

Ο δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό, αφού η αναμέτρηση έληξε ισόπαλη 0-0. Εχθές, ο Αλί Μπαμπά είχε σκοράρει στο 8ο λεπτό, ωστόσο το γκολ σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η… συνέχεια του αγώνα δεν επεφύλασσε κάποιο γκολ, με τις δύο ομάδες να μένουν στη «λευκή» ισοπαλία.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στους 34 βαθμούς, ενώ η Καβάλα κατάφερε να… ξεφύγει από την τελευταία θέση, στην οποία βρίσκεται πλέον μόνος του ο Ολυμπιακός Βόλου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Ξάνθη αγωνίστηκε με υπηρεσιακό προπονητή, αφού ο Ζόραν Βούλιτς προσβλήθηκε από κορονοϊό, όπως και ο βοηθός του, Κώστας Μιχαηλίδης.

Ξάνθη (Τασέφσκι): Ίτσο, Πολίμος, Μπάτζιος, Μιχαήλ (37′ λ.τ Παπάζογλου), Γκινσάρι (46′ Διαμαντόπουλος), Γκάβριτς, Αλί Μπαμπά, Γκόμεζ, Τσέλιος, Δόρης, Ουνγιαλίδης (46′ Δεληγιαννίδης)

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς (46′ Αρμάλας), Στίκας, Θωμαΐδης, Σπάσιτς, Μπελεβώνης, Έμπερτ, Οκάν (46′ Μπούμαν), Καϊούμπι (46′ Σαμπανίδης), Σταμένκοβιτς