Άννα Κορακάκη: «Χρυσή» και πάλι στους Μεσογειακούς Αγώνες
![](https://sportday.gr/images/2022/07/02/8325ec88-0e55-408d-8b09-7466d28749ed_5349586-960x639.jpg)
Ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο πρόσθεσε στην συλλογή της η Άννα Κορακάκη, αφού κατέκτησε την πρώτη θέση στα 10μ. αεροβόλο πιστόλι στους Μεσογειακούς Αγώνες στο Οράν.
Η Κορακάκη προκρίθηκε στο μεγάλο τελικό με την υψηλότερη βαθμολογία και εκεί κέρδισε την Καμίλ Ζεντρεζέφσκι από την Γαλλία με 17-13, υπερασπιζόμενη τον τίτλο που είχε πάρει ξανά πριν τέσσερα χρόνια στους Μεσογειακούς της Ταραγόνα.
Αυτό μάλιστα είναι το τρίτο μετάλλιο της ελληνικής αποστολής στην σκοποβολή μετά από το αργυρό που κατέκτησαν η Έμμα Κατζουράκη και ο Μάκης Μίτας στο σκιτ.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
- Παναθηναϊκός-Μπότεφ 2-1: Η γκάφα του Βιλένα «έσβησε» το πλεονέκτημα και το VAR τον έσωσε από το κάζο
- ΠΑΟΚ: Το deja vu της προετοιμασίας και η μαλλιασμένη γλώσσα του Λουτσέσκου
- Αγγελόπουλοι για Σλούκα: «Δηλώσεις εκτός λογικής - Πίστευα θα ζητήσει συγγνώμη»
- Ολυμπιακός Μεταγραφές: Πλησιάζει ο Βέλντε
- Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Αυτοί είναι οι «Ελληνες» του μπασκετικού τουρνουά