ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ: Άνετη νίκη με 85-59 για τις πρωταθλήτριες επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Η ομάδα μπάσκετ γυναικών των «πρασίνων» επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση με 85-59 της ομάδας της Ηπείρου.

Τα κορίτσια του Παναθηναϊκού στο μπάσκετ γυναικών επιβεβαίωσαν σε άλλο ένα παιχνίδι την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκονται στην προετοιμασία τους, αφού κέρδισαν σ’ άλλο ένα φιλικό, αυτή τη φορά τον ΠΑΣ Γιάννινα με 85-59.

Το «τριφύλλι» έδειξε τις διαθέσεις του από την πρώτη κιόλας περίοδο όντας μπροστά στο σκορ με 28-12 και μέχρι το ημίχρονο είχαν αυξήσει ακόμα περισσότερο την διαφορά πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο +23 (52-29).

Ο ΠΑΣ δεν μπόρεσε να ξαναμπεί ποτέ στο παιχνίδι, παρά την προσπάθεια που κατέβαλε στην τρίτη περίοδο, κι έτσι οι «πράσινες» πήραν τη νίκη με 85-59.

Τα δεκάλεπτα: 28-12, 52-29, 74-53, 85-59

Από πλευράς Παναθηναϊκού αγωνίστηκαν οι: Λύμουρα, Χατζηνικολάου, Ριντ, Κωτούλα, Χόλμς, Τακ, Γρηγοροπούλου, Μπουντούρη, Μυλωνάκη, Σταχ, Σταμάτη και Βιντσιλαίου.

Το επόμενο φιλικό ματς του «τριφυλλιού» έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος» στις 19:00 με αντίπαλο τις Εσπερίδες.